Dla Studenta
home32.png

Przydatne informacje

  DRODZY STUDENCI!
  WITAMY W DOMU STUDENCKIM „ZBYSZKO” ŻYCZYMY WAM MIŁEGO POBYTU
  PRZYDATNE INFORMACJE


  1. Za każdym razem przy wchodzeniu do Akademika należy pokazać Kartę Mieszkańca.

  2. Za każdym razem przy wychodzeniu z Akademika proszę zostawiać klucze od pokoju w recepcji. Aby otrzymać je z powrotem należy okazać Kartę Mieszkańca. W przypadku zagubienia klucza należy zapłacić karę.

  3. Za każdym razem po opuszczeniu pokoju proszę o sprawdzenie czy są wyłączone światła i inne urządzenia elektryczne oraz czy krany są zakręcone.

  4. Usterki w pokoju- jeśli zauważysz jakąś usterkę w swoim pokoju należy ją wpisać w zeszyt usterek, który jest na recepcji. (stolarz, hydraulik, elektryk). Usterki zostaną naprawione w ciągu 2 dni roboczych.

  5. W dniu wprowadzenia się każdy ma obowiązek zgłosić się do magazynu (piwnica, pok. Nr 12) w celu pobrania pościeli i/lub założenia karty na pościel, kołdrę, poduszkę lub koc. Wszyscy studenci mają obowiązek podpisania karty na pościel nawet jeśli nie pobierają pościeli z magazynu!

  6. W dniu zakwaterowania Student otrzymuje protokół zdawczo-odbiorczy, który podpisuje w administracji (2egz). Tego samego dnia należy sprawdzić pokój i wszelkie uwagi zgłosić w administracji. Jeśli w dniu zakwaterowania żadne uwagi nie zostaną zgłoszone oznacza to, że pokój zostaje przez Studenta zaakceptowany w obecnym stanie.

  7. Proszę przygotowywać posiłki wyłącznie w kuchni. Proszę nie używać kuchenek elektrycznych ani grzejników w pokojach.

  8. Udogodnienia w Akademiku:
  - pralki (pralnie są na każdym piętrze)
  - suszarki do ubrań są na parterze oraz na piętrach nr II, IV i VI Żeby włączyć pralkę lub suszarkę należy pobrać z recepcji żeton.
  - piekarnik elektryczny na piętrach III i VI
  - mikrofalówki na piętrach I,IV i VII
  - na recepcji można także wypożyczyć: odkurzacz, żelazko i deskę do prasowania, mop i wiadro, miskę, akcesoria do piekarnika; w zamian należy zostawić Kartę Mieszkańca

  9. Boisko- korzystanie z boiska tylko za zgodą opiekuna boiska- studenta mieszkającego w DS „Zbyszko” lub DS „Jagienka”.

  10. Pokoje nauki są na piętrach nr I, III, V i VII. Pokoje nauki będą dostępne kiedy zgłoszą się osoby na opiekunów pokojów nauki.

  11. Problemy dotyczące zamieszkiwania w DS można zgłaszać na recepcji bądź w administracji.

  12. Bilety tramwajowe/autobusowe długoterminowe można kupić na Osiedlu Sobieskiego (pętla autobusowa) lub założyć kartę PEKA przez Internet.www.peka.poznan.pl

  13. INTERNET- studenci muszą mieć swoje kable sieciowe. Po dostęp do Internetu należy zalogować się do systemu USOS przez PESEL, alias pocztowy z poczty studenckiej to login do Internetu, a hasło jest to samo co na USOS.

  14. Telefony alarmowe: 112 lub 999 - Pogotowie 998 - Straż Pożarna 997 - Policja

Przydatne informacje Przydatne informacje